Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Reabilitacija

Medicininė reabilitacija – vienas svarbiausių gydymo etapų, po traumų ar operacijų padedantis greičiau sugrįžti į pilnavertį ir aktyvų gyvenimą. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, įvertinę paciento fizinę būklę ir poreikius, parengia individualią programą, kuri vėliau gali būti tobulinama ir koreguojama priklausomai nuo gydymo eigos, taikomų priemonių veiksmingumo, paciento savijautos bei jo reakcijos į atliekamus veiksmus. Centre siūlomos kompleksinės reabilitacijos programos, kurias sudaro fizioterapijos, kineziterapijos salėje ir vandenyje užsiėmimai, gydomojo masažo procedūros.

Medicinos centre „Northway” įsikūręs sveikatingumo ir reabilitacijos centras skirtas žmonėms, vertinantiems privatumą bei išskirtinį dėmesį, norintiems sustiprinti sveikatą, atgauti jėgas, palaikyti darbingumą, įveikti įtampą, visuomet būti kupiniems energijos ir neprarasti gyvenimo tempo.

Čia teikiamos profesionalios reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugos: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų konsultacijos, kineziterapija salėje ir vandenyje, fizioterapija, mankšta vandenyje nėščiosioms ir moterims po gimdymo, kūdikių plukdymas, gydomosios mankštos vaikams, gydomieji masažai.

Kada skiriamas reabilitacinis gydymas?

Reabilitacinis gydymas dažniausiai taikomas pacientams, turintiems judamojo ir atramos aparato pažeidimų (po traumų, ligų, ortopedinių operacijų), sergantiems kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo sistemų, ginekologinėmis, akių, ausų, nosies ir gerklės, endokrininėmis, odos, inkstų, kraujo, nervų sistemos ligomis. Dėl medicininės reabilitacijos poreikio pacientai konsultuojami fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, kuris, įvertinęs paciento fizinę būklę ir poreikius, parengia individualų reabilitacinio gydymo planą. Reabilitacinį gydymą atlieka kineziterapeutai ir ergoterapeutai, įprastai pacientams taikoma fizioterapija, kineziterapija salėje ir vandenyje, ergoterapija, gydomasis masažas. Kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas padeda sustiprinti sveikatą, atgauti jėgas, palaikyti darbingumą, užkirsti kelią fizinei negaliai, įveikti įtampą, visuomet būti kupiniems energijos ir neprarasti gyvenimo tempo. Reabilitacinio gydymo efektyvumui labai svarbus paciento bendradarbiavimas, motyvacija bei atsakingas požiūris.

Medicininės reabilitacijos paslaugos

Viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių – kineziterapija. Šis terapijos būdas pagrįstas tuo, jog tinkamas kūno judesys padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę.

Kineziterapijos salėje užsiėmimų metu gydomieji pratimai atliekami tiksliais judesiais, nurodant pradinę padėtį, amplitudę, tempą bei paskirstant fizinį krūvį, kurį parenka su pacientu dirbantis kineziterapeutas.Kineziterapija dažniausiai taikoma neurologinių, ortopedinių traumatologinių ligonių reabilitacijai, sergant judamojo – atramos aparato, kvėpavimo sistemos, kraujagyslių – širdies sistemos ligomis, taip pat prieš operacijas ir po jų.

Kineziterapija vandenyje sujungia du natūralius biologinius veiksnius: judejimą ir vandenį.

Vandenyje mūsų kūnas tampa lengvesnis, todėl fizinis krūvis atliekant tuos pačius pratimus atrodo daug mažesnis nei mankštinantis salėje ir net po itin intensyvių užsiėmimų pacientai jaučiasi mažiau pavargę. Be to, makštinantis vandenyje, dėl didelės vandens keliamosios galios galima atlikti pratimus, kurių būtų neįmanoma atlikti salėje. Vandens tankis daug didesnis nei oro, todėl atliekant judesius reikia įveikti daug didesnį pasipriešinimą ir sutvirtinti raumenis pavyksta daug greičiau nei mankštinantis salėje.

Dar vienas kineziterapijos vandenyje privalumas yra tas, kad dėl mažesnės apkrovos stuburui ir sąnariams mažėja traumų bei patempimų rizika. Tai ypač aktualu turintiems sąnarių problemų, kenčiantiems nugaros skausmus ar sveikstantiems po traumų ar ortopedinių operacijų pacientams, kurie dėl fizinio krūvio sukeliamo skausmo neretai iš viso vengia makštintis.

Kineziologinis teipavimas – tai metodas skirtas įvairių raumenų ir sąnarių traumoms gydyti, patinimui mažinti ir skausmo sindromui malšinti. Teipavimo metodas apima raumenų paviršiaus ar raumenų apjuosimą, siekiant sutvirtinti, prilaikyti raumenis, išlaikant pilną mobilumą, pagerinti kraujotaką ir limfos tekėjimą, užtikrinant laisvą odos kvėpavimą. Kineziologinis teipavimas gerina raumenų susitraukimą, skatina kraujo apytaką ir limfos tekėjimą, normalizuoja raumenų tonusą, padidina judesių amplitudę, pašalina raumenų nuovargį bei įtampą, gerina judėjimo funkciją, sumažina skausmus. Kineziologinis teipavimas užtikrina gydymo efektą 24 val. per parą ir yra efektyvus iki 5 dienų.

Fizioterapija – tai ligų ir traumų gydymas natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais.

Fizioterapija rekomenduojama tiek besiskundžiantiems raumenų, sąnarių, sausgyslių ir kitais skausmais, pasireiškiančiais įvairiose kūno vietose (stuburo srityje, rankose, kojose ir kt.), tiek varginamiems nepakankamo sąnarių judrumo, raumenų silpnumo ar įtampos.

Reabilitaciniam gydymui taikomos įvairios fizioterapijos procedūros: poliarizuotos šviesos procedūra, vaistinių medžiagų inhaliacija, raumenų elektros stimuliavimas (laukas), ultragarso terapija, interferencinių srovių terapija, transkutaninis elektrostimuliavimas. Šios priemonės mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą.

Gydomieji masažai – atnaujina sutrikusios vietos funkcionavimą, t.y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia tonusą, audinių elestingumą. Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt.

Kiek laiko trunka reabilitacinis atsistatymas?

Reabilitacinio atsistatymo trukmė gali skirtis priklausomai nuo paciento būklės, traumos ar ligos sunkumo, taip pat nuo reabilitacijos intensyvumo. Įprastai reabilitacinis gydymas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, tačiau svarbu suprasti, kad reabilitacinis gydymas yra individualus ir priklauso nuo paciento būklės, jo poreikių ir atsakingo požiūrio. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijosmetu sudaromas pirminis individualus reabilitacijos planas. Įprastai skiriamos fizioterapijos procedūros, kineziterapijos užsiėmimai salėje ir vandenyje, gydomieji masažai. Reabilitacija vykdoma keliais etapais, vieno jų trukmė – iki 10 dienų. Gydytojas nuolat stebi reabilitacijos programos eigą, efektyvumą, esant reikalui, atlieka jos korekcijas. Norint užtikrinti maksimalų reabilitacinio gydymo veiksmingumą, labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, atvykti į paskirtus užsiėmimus ar procedūras.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai

VaidaANIŠČIUKIENĖ

Kineziterapeutė, masažuotoja
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

AurelijaJASINKEVIČIENĖ

Kineziterapeutė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

NeridaKIDULAITIENĖ

Kineziterapeutė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

RenataPOŠKEVIČIENĖ

Masažuotoja
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

IevaSTANEVIČIENĖ

Masažuotoja
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

LaimonasUŠČINAS

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas
  • anglų k.
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

AušraVIKNIUVIENĖ

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu